Nadácia Vetropack Gostomel

V létě 2022 založila skupina Vetropack nadaci, jejímž cílem je poskytnout podporu zaměstnancům z ukrajinského závodu v Gostomelu. Zaměstnanci, obchodní partneři a zákazníci, stejně jako skupina Vetropack a holding Cornaz dosud přispěli částkou více než 960 000 CHF. Od začátku roku 2023 jsou peníze vypláceny ukrajinským kolegům, kteří jsou zvláště postiženi válkou. Někteří z nich nám popsali, co to pro ně znamená, a poskytli nám pohled na svou situaci.

 

Více o Nadaci Vetropack Gostomel

Nadácia Vetropack Gostomel si klade za cíl přímo podpořit ukrajinské zaměstnance, jejichž dům nebo byt byl zničen válkou, nebo kteří utrpěli vážné zranění. Podpora směřuje také k rodinám zaměstnanců, kteří zemřeli v důsledku války. Zaměstnanci z ostatních závodů, obchodní partneři a zákazníci přispěli finančními prostředky, přičemž příspěvky zaměstnanců společnosti Vetropack věnovány do konce září 2022 byly skupinou Vetropack zdvojnásobeny. „To, že byla za pouhých pár měsíců vybrána tak velká částka, je dojemné znamení solidarity s kolegyněmi a kolegy na Ukrajině, na které můžeme být všichni velmi hrdí,“ vysvětluje Johann Reiter, CEO skupiny Vetropack.

 

I nadále lze přispívat na následující bankovní účet:

Název: Stiftung Drei Könige des Rotary-Club Zürcher Unterland
IBAN: CH36 0070 0352 4815 3223 0
BIC: ZKBKCHZZ80A
Účel: Dar pro Vetropack Ukrajina

Nezapomeňte prosím uvést své jméno a adresu, abyste mohli obdržet potvrzení o daru.

 

Dary budou předány Nadaci Vetropack Gostomel prostřednictvím účtu Drei Könige des Rotary-Club Zürcher Unterland. Dozorčí rada nadace monitoruje výplaty našim ukrajinským kolegům, které jsou prováděny ve spolupráci s místním týmem.

Spoločná podpora: Príbehy zamestnancov Vetropacku Gostomel počas vojny

V lete 2022 založila skupina Vetropack nadáciu, ktorej cieľom je poskytnúť podporu zamestnancom z ukrajinského závodu v Gostomeli. Niektorí z nich nám popísali, čo to pre nich znamená, a poskytli nám pohľad na svoju situáciu.

Olena Honcharenko

Personálna referentka v spoločnosti Vetropack Gostomel, členka pracovnej skupiny nadácie

Po oslobodení Gostomelu nás mnoho zamestnancov požiadalo o pomoc. Taktiež veľa zamestnancov z celej skupiny Vetropack chcelo pomôcť. Tak vznikla Nadácia Vetropack Gostomel, vďaka ktorej sme už mohli pomôcť 53 osobám.

 

Yevhen Shyrii

Electronics Engineer

Dňa 24. februára 2022 vstúpili ruskí okupanti do Gostomelu a urobili z môjho domova desivú kulisu – celú fasádu domu, kde som býval, zničil delový granát. Našťastie nevypukol požiar, aj keď na môj byt vystrelili protitankovú riadenú strelu. Podarilo sa mi zachrániť našu mačku a utiecť do pivnice, kde som žil týždeň.

 

Yurii Korotkin

Operátor výroby na horúcom konci

Počas ruskej okupácie Gostomelu som odviezol svoju ženu a deti na západ Ukrajiny a s ďalšími mužmi som odišiel brániť vlasť. Od apríla 2022 do januára 2023 som bojoval na fronte, kým som pri útoku na dedinu Kremenskaya v Luhansku nebol vážne zranený, keď som sa ocitol pod paľbou nepriateľských tankov.

 

Yurii Maruschak

Operátor výroby v dielni

Som hrdý na skláreň v Gostomeli, kde pracujem od roku 1991. Aj moja žena Hanna Bogdaniva tu pracovala. Naša mladá rodina vtedy žila na ubytovni, ktorá závodu patrila, a ktorá bola neskôr prestavaná na bytový dom. Tu sme sa usadili, narodili sa nám dcéra a syn, a tu sme ich vychovali. Pokiaľ žijete v stabilnom prostredí, máte prácu a slušnú mzdu, všetko v živote a v rodine je v poriadku. A všetko bolo v poriadku, kým sme na vlastné oči nevideli, čo znamená „ruský mier“.