Príprava na nepredvídateľné udalosti: zavádza sa krízový plán na ochranu zamestnancov a sklárne Vetropack v Moldavskej republike

11.03.2022: Vetropack Holding Ltd, jeden z předních výrobců skleněných obalů v Evropě, připravuje svůj výrobní závod v Kišiněvě, hlavním městě Moldavska, na potenciální krizové scénáře s ohledem na dramatickou eskalaci tzv. Ukrajinského konfliktu. Pokud v okolí výrobního závodu bude probíhat vojenská činnost, bude zváženo i dočasné pozastavení výroby. V této sklárně vyrábí společnost Vetropack skleněné obaly především pro domácí odběratele, ale také na export do sousedních zemí.

Moldavská republika hraničí na severu, východě a jihu s Ukrajinou a na západě s Rumunskem (členským státem EU). Ruské ozbrojené síly jsou v regionu Podněstří, který leží na moldavských hranicích, rozmístěny od konfliktu, který proběhl před 30 lety. 

„Současný vývoj v regionu velmi pozorně sledujeme a již několik týdnů se připravujeme na různé scénáře,“ vysvětlil Johann Reiter, generální ředitel společnosti Vetropack Holding Ltd. „I když v tuto chvíli nevidíme potřebu jednat, jsme schopni kdykoli reagovat na nový vývoj, pokud by ovlivnil strukturovaný a bezpečný provoz naší sklárny. V nejhorším případě to může dokonce znamenat dočasné pozastavení výroby.“

Nejvyšší prioritou společnosti Vetropack je ochrana našich zaměstnanců: „Bezpečnost našich zaměstnanců je vždy naší nejvyšší prioritou,“ zdůraznil Johann Reiter. "Nevystavíme je žádnému nebezpečí, ať už přímo, nebo nepřímo." V úzké spolupráci s vedením sklárny v Kišiněvě byl proto vypracován odpovídající krizový plán, který lze v případě nouze realizovat. Ten zahrnuje informování zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů. „Jsme v úzkém kontaktu se všemi lokálními zainteresovanými stranami,“ vysvětlil Pavel Prinko, generální ředitel ukrajinské a moldavské obchodní jednotky.

V Kišiněvě, hlavním městě Moldavska, vyrábí přibližně 500 zaměstnanců společnosti Vetropack Chișinău skleněné obaly pro potravinářský a nápojový průmysl. K dnešnímu dni jsou v závodě v Kišiněvě v provozu dvě vany s celkem šesti výrobními linkami. V roce 2021 dosáhla výrobní kapacita přibližně 112 000 tun skla.

Skupina Vetropack je jedním z předních výrobců skleněných obalů pro potravinářský a nápojový průmysl v Evropě. Skupina má nejmodernější výrobní zařízení a také prodejní a distribuční kanceláře ve Švýcarsku, Rakousku, České republice, Chorvatsku, na Slovensku, v Rumunsku, na Ukrajině, v Itálii a Moldavsku. 

Downloads